=
An overview of new products from the cosmetics industry
Zapach SI! Passion Armaniego w czerwonym flakonie nawiązującym do pasji, miłości, pożądania stworzono w 2017 roku. W nucie głowy znajduje się czarna porzeczka, różowy, pieprz i gruszka. W nucie serca tętni jaśmin, heliotrop i róża. W bazie zapachu wykorzystano cedr i wanilię.
Giorgio Armani właściciel imperium mody, kosmetyków, branży hotelarskiej, wydawniczej urodził się w 1934 roku i wychował na przedmieściach Mediolanu. Podczas II Wojny Światowej uciekał od problemów poszukując piękna. Inspiracji szukał w kinie. Podobno w dzieciństwie lubił bawić się lalkami. Skończył dwa lata edukacji na wydziale medycznym uniwersytetu mediolańskiego ucząc się anatomii. Karierę rozpoczął od pracy w domu towarowym La Rinascente. Od tej pory brał udział w sesjach fotograficznych, aranżował wystawy sklepowe. Wkrótce otrzymał pracę u Nino Cerruti jako projektant. W 1975 roku założył spółkę z Galeottim a w 2001 roku magazyn Forbes przynał mu tytuł najpopularniejszego włoskiego projektanta. W 1982 roku pojawił się na okładce Time jako drugi projektant w historii po Diorze.
Subtelna kolorystyka, klasyczne fasony dopasowane do sylwetki, ponadczasowa elegancja made in ITALY, to główne cechy kolekcji Armaniego. Koszule, garnitury, profesjonalny chic. W kolekcjach sygnowanych jego nazwiskiem znalazła się też linia ARMANI CASA oferująca przedmioty do wyposażenia wnętrz. Armani jako jeden z pierwszych projektantów sprzeciwił się zatrudnianiu anorektycznych modelek i zaprzestał produkowania futer ze zwierząt.
Wystawy jego twórczości można obejrzeć w najznakomitszych muzeach świata, m. in Royal Academy of Arts, Mori Arts Museum w Tokio, Terme di Diocleziano w Rzymie, czy w nowojorskim Guggenheim Museum. Podobno Armani zatrudnia członków rodziny, to już trzecia dekada jego sukcesów na rynku modowym. Nic dziwnego, bowiem dobry smak i wyczucie mają tylko nieliczni.
W jednej z kampanii Armaniego znalazł się polski akcent, Robert Lewandowski wraz z piłkarzami Bayernu Monachium. Muzą Armaniego jest także nasza Kasia Smutniak, która robi karierę we włoskiej kinematografii. A idąc tym tropem zdradzę moje skojarzenia ze stylem ARMANIEGO i zapachem SI! PASSION. Jest nim portret Tamary de Lempickiej. Ciekawa jestem co by powiedział MISTRZ ARMANI na moją wyobraźnię...? SIC?
Artystyka urodziła się w Polsce, młodość spędziła w Petersburgu, a następnie w 1918 roku wyemigrowała do Francji. Zafascynowana kubizmem wykorzystywała tę technikę w swojej twórczości. Teatralność, sensualność emanująca z portretów kobiet prezentowanych przez malarkę, jej umiłowanie sztuki włoskiego renesansu ( który miała okazję poznać i podziwiać podczas podróży z babcią, jej przewodniczki po włoskim QUATTROCENTO, do słonecznej Florencji, Rzymu, Neapolu, Wenecji i Mediolanu, tak różnych od zimnej Polski). To wszystko wpłynęło na atmosferę jej dzieł niczym fotografii z artystycznych wybiegów mody. Bowiem moda to znak naszych czasów. Opowieść o naszej kulturze.
Tamara Gotowicka
kosmetykaikosmetologia.pl
W sprawach kobiecości rozmawiano na konferencji prasowej - PIERSI JAKO ATRYBUT KOBIECOŚCI. MENTOR SPEŁNIA MARZENIA, zorganizowanej przez firmę Johnson&Johnson w warszawskiej restauracji Flaming&Co. Ciało jest szczególnym obszarem, dzięki kt...
Czytaj więcejDzisiaj było znowu święto kosmetyków i nowości zaprezentowane przez SEPHORĘ. Do gustu przypadł mi krem GIVENCHY LE SOIN NOIR w kolorze czarnym. Rozsmarowuje się idealnie na skórze, nadając jej aksamitność i nie pozostawia śladu, tego wydawać by się m...
Czytaj więcejPODZIEL SIĘ PIĘKNEM ZE WSZYSTKIMI oto hasło świątecznej akcji zorganizowanej przez markę L’Oreal wraz z Fundacją TVN. Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa, którą poprowadziła Magda Mołek. Z okazji zbliżających się świąt cztery marki: L’Oréal...
Czytaj więcejRozpoczynamy sezon jesienny. Wśród nowości dostępnych w SEPHORZE, które zaprezentowano dziennikarzom w minioną, słoneczną sobotę, dzisiaj chciałam polecić te oto trzy produkty! Jeśli poszukujecie zapachu, który doda Wam energii w jesienne dosyć już...
Czytaj więcej