=

COSMONEWS - Przegląd kosmetyczny

An overview of new products from the cosmetics industry
profile-picture
Dodał: Redaktor CosmoNews - Styl życia, 7 lat temu

SPOSÓB NA SZCZĘŚCIE. ZWIĘKSZ POZIOM DOPAMINY7 sposobów, aby zwiększyć poziom dopaminy i stać się szczęśliwym

Monika była pewna, że zdąży ze wszystkim zanim będzie skazana wychodząc z wanny trzymać się uchwytu w ścianie. Nie jadła przetworzonych węglowodanów od czasu ostatniego odcinka Seksu w wielkim mieście, a jej żołądek wygląda, jakby był obrobiony w Photoshopie.

Monika za dwa miesiące skończy 35 lat, a w jej okrągły jubileusz prawdopodobnie nie będzie przy niej na tapczanie żadnego mężczyzny, który obudzi ją urodzinowym seksem. W jej panice czuć hormony.
No dobra, dość straszenia Monią, skupmy się na dopaminie

Nasze poczucie spełnienia i szczęścia, co robimy i jak robimy, mogłoby wydawać się jakimś przypadkiem, ale jednak nauka udowadnia, że to wszystko zależy od dopaminy.

Oczywiście nauka opuszcza pewien bardzo istotny szczegół, mianowicie, że przejście do potęgi teraźniejszości, odrzucenie ciągłego myślenia o tym co było, zaprzestanie ciągłych wybiegów do przyszłości, oraz wdzięczność za każde doświadczanie teraz, no i brak ocen sprawi, że poczujesz się spokojny, wyluzowany i szczęśliwy bez żadnych myśli o kontroli dopaminy.

Wejdziesz w stan alfa, w którym żyją sobie małe dzieci, jest to stan relaksu.

Ale póki co:

Dopamina jest neuroprzekaźnikiem, który kontroluje ośrodek mózgu odpowiedzialny za naszą motywację, mobilność, optymistyczne podejście i emocje. Istnieje pewien poziom dopaminy, który jest uważany za normalny. Jest powiązany z neuroprzekaźnikiem o nazwie serotonina. Ale o ile serotonina jest przemiła, o tyle dopamina to już euforia.

Monika może nawet otrzymać swój seks urodzinowy, o którym ma błędne wyobrażenie, że ją uszczęśliwi, ale gdy jej poziom dopaminy będzie niski i tak straci motywację, może wpaść w depresję, a na pewno zaleje ją fala pesymizmu. No i być może zero orgazmu.

Na co więc Monice ten wzorcowy żołądek? Zresztą do czasu, bo zbyt się gryzie dziewczyna.

Poważne konsekwencje niskiej dopaminy to zaburzenia dwubiegunowe, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, schizofrenia, a także wiele innych, w tym ADHD, o ile w ogóle istnieje taka choroba, a nie jest to po prostu brak magnezu.

Tak czy siak dopamina to potęga naszego mózgu, która pozwala utrzymać zdrową perspektywę w stosunku do własnego życia.

Gdy nie brakuje Ci dopaminy, Twoje ego nie będzie tworzyło tak beznadziejnych oprogramowań?

6 naturalnych sposobów na podniesienie poziomu dopaminy, czyli jakości swojego życia w matrixie

1 Ćwiczenia

Korzyści z ćwiczeń i aktywności fizycznej nigdy nie można ignorować, gdyż pozwalają wchodzić na wyższe wibracje.

Ćwiczenia pomagają zwiększyć poziom tlenu i dopaminy w mózgu. Można również powiedzieć, że regularne ćwiczenia (szczególnie aerobowe) mają ogromny wpływ anty-depresyjny. Rosną endorfiny, serotonina i dopamina. Ale to pikuś, gdyż zaczynasz wyżej wibrować.

W czasie ciąży ćwiczenia będą miały również szczególnie dobry wpływ na funkcjonowanie mózgu noworodka.

2 Medytacja

Naucz się nie rozkminiać myśli, a zostać ich obserwatorem, jak obłoków na niebie (Antoni De Mello) co wyzwala z natręctw, odpuścić, poddać dobrej energii świata.

Okaż wdzięczność za wszystko czego doświadczasz. Nie oceniaj.

Każde wejście na wyższe wibracje za pomocą oddechów, śpiewu, ommmowania, bieganie masujące harę, wchodzenie w proste czynności (im prostsza tym lepiej), które wykonujesz w stanie tu i teraz, nie z automatu.
Nie umiesz jeszcze tego robić?
Bo urodziłaś się laską w wielkim mieście? W Europie? No to zacznij biegać. To wystarczy. Masując harę automatycznie wchodzisz w stan alfa, a Twoje myśli same zaczynają się rwać.
Przy bieganiu medytowanie włącza się samoistnie

3 Jedz jedzenie, które zawiera tyrozynę

Tyrozyna jest białkiem, chemicznym budulcem dopaminy. Gdy chcesz wzmocnić funkcjonowanie mózgu poprzez podniesienie dopaminy zacznij jeść pokarm zawierający owe białko.

Czekolada
Migdały
Jajka
Zielona herbata
Arbuz
Herbata
Jogurt
Awokado

Suplementy z tyrozyną również mogą być pomocne.

4 Poczucie spełnienia

Wszystko co robimy, i na każdym polu, gdy osiągamy jakiś cel, nawet niech to będzie tylko jakiś etap sprawi, że na ten moment poczujemy się spełnieni.

Napisanie ostatniego zdania w książce też będzie miało wpływ na poziom dopaminy. Bowiem nasze mózgi uwalniają więcej dopaminy, gdy nasze rutynowe czynności zostają czymś uwiecznione.

Generalnie codzienna równowaga, bycie w tym kroku, który stawiasz. Brzmi prosto, dość trudne w realizacji, efekt nieporównywalny z niczym. Żyjesz. Ulga po zakończeniu jakiegoś zadania daje poczucie szczęścia, często euforii, ale jest to sprawa ego. Dlatego idiotyzmem jest stawianie sobie niewykonalnych/zbyt wygórowanych celów, zamiast dzielenia ich na etapy, które jesteśmy w stanie zakończyć, ciesząc się wzrostem dopaminy w mózgu.

Każdego dnia zrób listę rzeczy do wykonania i zrób je. Najgorsze żaby połknij najwcześniej.

5 Uzależnienie od czegokolwiek jest złe

Nadmiar czegokolwiek jest złem, nawet jeśli jest to poczucie przyjemności. Istoty ludzkie mają większą tendencję do rozwijania nawyków, które niosą jakąś przyjemność.

Gdy powtarzasz jakąś aktywność w kółko, bo sprawiła ci przyjemność, mózg adaptuje się do tej sytuacji i nie uwalnia już dopaminy w sposób naturalny, tylko domaga się tego aktu. Zadrzyj faję, zrób flaszkę, zjedz tort (cały), idź do ruletki, albo blek dżeka, musisz mieć nową osobę na tapczanie, weź prozac.

Uzależnienia, to się nazywa burzenie naturalnego cyklu życia i zabijanie cieszenia się dniem codziennym. Z tego na dłuższą metę nie ma wiele dobrego.Będziesz zmuszony stale się stymulować

6 Picie ograniczonej ilości … kofeiny

Generalnie kofeina jest antynutrientsem, czyli nie jest produktem do jedzenia, gdyż zmniejsza przepływ krwi do mózgu i szybko rozwija się tolerancja na kofeinę.

Ale jedno espresso z bio kawy dziennie w rzeczywistości może okazać się korzystne dla mózgu, a szczególnie objawia się to przywracaniem pamięci.

Kofeinaznana jest z tego, że blokuje receptory ośrodkowego układu nerwowego, na które ma wpływ związek o nazwie adenozyna. Czyli kofeina hamuje adenozynę. To hamujące działanie z kolei stymuluje produkcję dopaminy i glutaminianów, co pomaga zachować czujność oraz wpadać w przyjemny stan umysłu.

Na dłuższą metę to nie działa, bo kofeina staje się po prostu uzależnieniem (patrz punkt 5)

7 Kurkuma

Jest niesamowita w stanach depresyjnych z wielu powodów, ale ponieważ dzisiaj nawijamy o dopaminie, więc wrzucam na koniec:

Kurkumina moduluje poziom neuroprzekaźników, takich jak dopamina, serotonina i noradrenalina przez hamowanie monoaminooksydazy. Czyli enzymu, który degraduje te neuroprzekaźniki.

Źródło: pepsieliot.comprofile-picture
5 lat temu

Czy zastanawiałaś się dlaczego odczuwasz wewnętrzny niepokój. Brak radości. Szczęścia. Wszystko widzisz w ciemnych kolorach. Spowodowane jest to wygórowanymi ambicjami. Tymczasem okazuje się, że w pewnym momencie, powinnaś zatrzymać się. Zdać sobie...

Czytaj więcej
profile-picture
7 lat temu
cosmonews

Prenumerata

Styl życia

Roczna prenumerata czasopisma KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA obejmuje 5 numerów. Cena w kraju: 64,00 PLN z przesyłką Cena w Europie: 156,60 PLN Cena w USA i Kanadzie: 177,60 PLN Prenumerata czasopisma KOSMETYKA I KOSMETOLOGIA oraz numery archi...

Czytaj więcej
profile-picture
7 lat temu

Jeśli chcesz zrobić Bliskiej Osobie prezent, zapraszamy do zakupu BONU PODARUNKOWEGO NA WARSZTATY TWORZENIA KOSMETYKÓW NATURALNYCH O PIĘKNYCH ZAPACHACH. TYLKO U NAS! W tle historia kosmetyki, w powiązaniu ze sztuką, muzyką, symboliką roślin, aromate...

Czytaj więcej
profile-picture
7 lat temu
cosmonews

Numery archiwalne

Styl życia

Możliwość zakupu numerów archiwalnych KosmetykaiKosmetologia.

Czytaj więcej
© 2018 CosmoNews.pl ~ Przegląd kosmetyczny | Kontakt | Redakcja
Recenzje i nowości kosmetyczne.